Zbrodnia Guccich w kinach

Witajcie Stylowe Kobietki!

Jak się zapewne domyślacie, jestem fanką kina. Nie wiem czy można mnie nazwać kinomanką, ale bardzo lubię chodzić do kina, oglądać dobre filmy i być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie filmowym. Uwielbiam klimat samego kina jako miejsca. Światła, zapach pop-cornu tego zwykłego i karmelowego, smak nachosów z każdym rodzajem salsy, rozwieszone plakaty filmowe, teasery, ogromny ekran, jazzowa muzyka w tle (jest np. w Cinemacity) – to wszystko sprawia, że kino jest dla mnie miejscem wyciągniętym z krainy czarów. Najbardziej lubię je odwiedzać oczywiście z moim mężem. Podczas wyświetlania filmu mogę się do niego przytulić, spytać, co myśli o danej scenie i śmiać się razem z nim, a czasem nawet płakać. O obejrzanej produkcji możemy rozmawiać godzinami. Zdarzało się, że zajmowało nam to większość nocy. Jest coś takiego, co wciąga nas w świat filmu. Z uwagą szukamy kolejnych do obejrzenia i z niecierpliwością wyczekujemy kinowych produkcji.

Chciałabym Wam napisać o filmie, na który teraz bardzo czekam – Kamil niekoniecznie, ale namawiam go, żebyśmy poszli na niego razem – a który może Was zainteresować. To produkcja o ulubionym domu mody wielu kobiet na świecie, o Gucci.

Źródła zdjęć wykorzystanych w kolażu:
Pinterest.com, Theplushposh.com, Paulsheeran.ie, Empik.com

Będzie to opowieść o zabójstwie w rodzinie Gucciego, które pod koniec XX stulecia wstrząsnęło światem mody. Wyreżyserowania filmu podejmie się Ridley Scott, twórca takich kultowych filmów jak „Obcy – 8. pasażer Nostromo” czy „Gladiator”. Niestety data premiery jeszcze nie jest znana. Wiadomo natomiast, że scenariusz oparty będzie na książce Sary Gay Forden „The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed”, która opisuje historię faktycznego zabójstwa, jakie dokonało się w klanie Guccich. Myślicie, że powinnam kupić tę książkę? Poważnie się zastanawiam. Ostatnio zaopatrzyłam się w pozycję autorstwa Patrizii Gucci pt. „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu”.

Wracając do morderstwa, w 1995 r. Maurizio Gucci, wnuk założyciela domu mody Gucci, został zastrzelony przed swoim biurem tuż po tym, jak wygrał batalię z krewnymi o zarządzanie przynoszącą duże zyski rodzinną firmą. Morderstwo Maurizia Gucciego zleciła jego była żona Patrizia Reggiano. Została za to skazana na 29 lat pozbawienia wolności.

W filmowej wersji tej historii mściwą byłą małżonkę zagrać ma – UWAGA –Lady Gaga! W ubiegłym roku gwiazda wcieliła się w główną postać hitu „Narodziny gwiazdy”, za co dostała Oscara. Wielu czeka więc na ponowny sukces filmowy Gagi, ja na pewno! Gaga w poprzednim filmie była – moim zdaniem – fenomenalna.

Nie mogę się już doczekać premiery filmu. A Wy co o nim myślicie? Jesteście chętne, by go obejrzeć? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Do następnego razu Stylowe Kobietki,

MK

*Fragmenty tekstu pochodzą z mojego artykułu opublikowanego na łamach Gazety Polskiej Codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *