Urok i wdzięk Ukrainek

Stylowe Kobietki!

Wszystkie wiemy, że Ukrainki są piękne, dziś przecież zalewa nas fala ich uroku. Z uśmiechem mówimy – do świata lgną terroryści, do Polski Ukraińcy. W sklepach, restauracjach, hotelach patrzą na nas urzekające dziewczyny (mężczyźni też, ale piszę o kobietach – wybaczcie XD) życząc zaciąganym akcentem, by dzień upłynął miło.

Myślę, że dobrze by było, gdybyśmy podpatrzyły trochę tego wdzięku i przeniosły jego część do codzienności. Postanowiłam przyjrzeć się stylowi Ukrainek i nieco go Wam przybliżyć. Wywiadu udzieliła mi pochodząca z Dniepropietrowska Yelyzawieta Prykhodko, autorka kont na Instagramie @seaamnesia oraz @youme.photo, gdzie umieszcza poetyckie prace fotograficzne. Studiuje w Polsce dziennikarstwo i komunikację społeczną. Interesuje się szeroko rozumianą sztuką, ale to rysunkowi, zdjęciom i makijażowi poświęca najwięcej czasu. Zapraszam do poznania Elizy, dzięki której uchyli się przed Wami świat stylu Ukrainek!

Co oprócz urody wyróżnia Ukrainki?

– Ukrainki są uczuciowe, robią efektowne wejścia, żyją z pasją, dbają o siebie i swoich bliskich. Poważnie podchodzą do życia, mają niespotykaną zdolność tworzenia piękna i emanują takim wewnętrznym światłem. Myślę, że to jest to, co nas wyróżnia.

Jakie przełożenie na to jak siebie widzisz, jako kobietę ma Twoja narodowość?

Ukraińska kultura na pewno wpływa na mnie. Nasze kobiety są zawsze ładnie ubrane i starannie dobierają poszczególne elementy stylizacji, dlatego że ich wygląd ma pokazywać to, jakie są w środku. Moja rodzina nie zakazywała mi eksperymentowania z wyglądem. Mogłam się zmieniać i rozwijać. Od kiedy pamiętam spoglądałam na siebie przez pryzmat swoich zainteresowań, otoczenia oraz własnych pomysłów i to cechowało i cechuje mnie jako kobietę.

Co przeciętna ukraińska kobieta zawsze nosi przy sobie?

– Szal, który bardzo często pojawia się w stylizacjach Ukrainek, a w torebce różne kosmetyki.

Styl to?

– To umiejętność pokazania swojego „ja” przez wygląd zewnętrzny. Styl jest tym, co powinno eksponować i wyróżniać ciebie wśród innych. Styl to też twoje zachowanie i myślenie.

Twój styl w 3 słowach?

– Ja szukam siebie.

Czego poprzez pobyt w Polsce nauczyłaś się o stylu?

– Nauczyłam się od Polek tego, że można wyglądać komfortowo i dobrze bez wielkich starań. Dzięki temu przeszłam do bardziej naturalnego looku zarówno w ubraniach, jak i w makijażu czy stylizacji włosów. Zaczęłam widzieć piękno w prostocie i klasyce.

Zachwyciło Cię coś jeszcze w estetyce polskich kobiet?

– Niesamowitym przeżyciem była dla mnie obserwacja Polek, które nie zważały na tendencje w modzie i ubierały się tak, jak chciały. To nadawało im niepowtarzalnego stylu i podkreślało ich odmienność. To była moc!

Elizawietę możecie obserwować na Instagramie @seaamnesia oraz @youme.photo – zajrzyjcie koniecznie!

Żegnam się z Wami i zapraszam na kolejnego posta. Dajcie mi koniecznie znać co sądzicie na temat stylu Ukrainek i czy Eliza urzekła Was tak, jak mnie.

Buziaki!

MS

 fot: Anastasia Milkovich @milkovich.photo

5 thoughts on “Urok i wdzięk Ukrainek

  1. Bardzo fajny artykuł. Trochę mnie denerwowały wszechobecne Ukrainki, ale w sumie jak tak napisałaś to zmieniłam zdanie, bo rzeczywiście Ukrainki są słodkie i ładne więc niech ubogacają nas 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *