Dzień Kobiet

Witajcie Kobietki!

Z okazji Dnia Kobiet wstawiam dla Was post specjalny. Poznacie wyjątkową, szczególnie bliską mi kobietę – moją MAMĘ. Jestem przekonana, że każda z nas ma w głowie jakieś wyobrażenie idealnego typu kobiety. Obrazek kogoś, do kogo chce się stawać podobną. Ja mam wiele ideałów w kwestii urody i stylu. Są nimi m. in. Janice Joostema, Priyanka Chopra Jonas, Gigi Hadid, Kenza Zouiten Subosic, Blake Lively oraz Selena Gomez. Inspiruję się tymi pięknymi dziewczynami na co dzień. Natomiast w postępowaniu moralnym, miłości do siebie, innych i w zwykłym-niezwykłym pięknie życia naśladuję jedną osobę, moją Mamę.

Naśladuję to dużo powiedziane. Raczej staram się wejść chociaż trochę na poziom ideału, jaki prezentuje Mama. Jest zawsze radosna. Uśmiecha się, gdy wszystko jest w porządku i gdy coś jej nie wychodzi. Cierpliwości do mojego Taty ma aż za dużo. Do mnie i moich braci jeszcze więcej. Nie dość, że wytrzymuje moje humory, to jeszcze pociesza, daje rady, przytula.

Najbardziej jednak urzeka mnie w mojej Mamie to, że akceptuje wszystko, co się wokół Niej dzieje. Najdrobniejszą rzecz oddaje Bogu. Dziękuje Mu za wszystko. Jest bezgranicznie poddana Jego woli. Mama ma w sobie wieczny spokój. Często przypomina mi jakiegoś antycznego mędrca. Nie uczyła się etyki, teologii, filozofii, ale potrafi zawsze znaleźć „złoty środek”, ufać i postępować dobrze.

Niesamowite jest to, że mam w ogóle kogoś takiego koło siebie. Mama jest nie tylko kimś, kto mnie urodził i wychował. Jest przyjaciółką, do której mogę dzwonić kilka razy dziennie ze wszystkimi problemami świata. Zawsze pomoże, upiecze ze mną ciasto, wypije kawę, pomodli się, obejrzy komedię romantyczną…

Oto mało znane fakty o mojej MAMIE:

– Pije herbatę tylko ze szklanki do latte

– Nigdy się nie maluje (miała makijaż na własnym ślubie i jakimś balu)

– Jest dożywotnią abstynentką (podpisała Krucjatę Wyzwolenia Człowieka)

– Na studiach miała ksywkę „Indianka”

– Nie boi się ani pająków, ani myszy

– Robi przepyszny tort bezowy

– Jest fanką Modern Talking (kiedyś narysowała portret Thomasa Andersa)

Jestem pewna, że Wasze Mamy są również wspaniałe. Chciałabym, byście zachwyciły się Nimi na nowo. Wiecie, często zapominamy o tym, jak są cudowne. Sama za rzadko pokazuję mojej Mamie, ile dla mnie znaczy. Warto z okazji Dnia Kobiet uświadomić sobie, że nasze Mamy są naprawdę wyjątkowe.

Nie przedłużam już. Mam nadzieję, że wpis w jakiś sposób Was zainspirował.

Jeszcze jedno. Dzisiaj jest Dzień Mężczyzn. Pewnie złożyłyście już życzenia swoim facetom, ale jeśli nie, to macie okazję to nadrobić!

Do następnego razu,

MS

4 thoughts on “Dzień Kobiet

      1. (?) – takie kolokwialne porównanie, że jesteście do siebie bardzo podobne (chyba nie tylko wizualnie) i nic dziwnego, że jest Twoim wzorem do naśladowania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *